היזם אבי כראל ישקיע כ-200 מיליון ש"ח במתחם מלונאות ומגורים

היזם אבי כראל ישקיע כ-200 מיליון ש"ח במתחם מלונאות ומגורים

אבי כראל הוא יזם מוכר מאוד באילת, שפועל בעיר כבר 25 שנה. עכשיו הוא בונה את הפרויקט הראשון שיתבצע בעקבות פינוי שדה התעופה, בתקווה שזו תהיה הסנונית הראשונה המעידה על גל יזמות נרחב.

כראל אומר כי “שדה התעופה יצר עד היום חיץ, חומה בין העיר לבין האזור המלונאי. הוא היה גם חסם מבחינת הבנייה לגובה, ובפועל השדה השה תלט על העיר. היום, כשיש תוכניות על עתודת הקרקע שהתפנתה, זה כמו סכר שנפרץ וגורם לכך שהעיר נכנסת לתנופת פיתוח מטורפת. יש מנועי צמיחה שמתרחשים בו בזמן: פינוי שדה התעופה הקיים, בנייה של שדה התעופה הבינלאומי והסכם הגג המתוכנן”

המלון בתכנון מתקדם – בשלב של הגשת היתה רים. יש כבר תב”ע בתוקף, כך שלא אמורים להיות חסמים בהקשר זה, והמיזם אמור לצאת לפועל כבר בשנה הקרובה. מי שתכנן את המלון הוא משרד האדריכלים פייגין, שתכנן בערך %80 מבתי המלון בארץ ומדורג בעשרת משרדי האדריכלות המוה בילים בעולם בתחום המלונאות.

המתחם יכלול מלון ומתחם דירות נופש. שני המגרשים יהיו מחוברים ויחלקו את השטחים הציבוריים, הבריכות ופיתוח הנוף – כך שקונה ספטואלית מדובר במתחם אחד. מתחמי הדירות ישלמו דמי ניהול בסיסיים על השימוש בשטחים הציבוריים, על הגינון ועל האבטחה – ויוכלו גם לרכוש שירותים מתקדמים יותר מהמלון, כגון שימוש בחדר הכושר, הספא, המסעדות, ואף שיה רותי ניקיון ושירות חדרים

החדשנות של הפרויקט נובעת מהחיבור בין המה לון למתחם הדירות. על פי כראל, אחד הכשלים של מתחמי דירות הנופש הוא היעדר השירותים. בעלי דירות נופש או שוכרים של דירות כאלו צריכים להביא איתם מהבית את המצעים, המגה בות ולבשל לעצמם – מה שבמקרים רבים מעיק ומסרבל את הנופש. במתחם המתוכנן תתאפשר גמישות, כך שמי שרוצה להסתדר לבד יוכל, אך בד בבד תמיד יוכל להחליט שהוא מעוניין בשיה רותי המלון ולהקל על עצמו

שיא תיירות, גם בחורף

בעל הדירה יוכל לתמרן בין כל טווח האפשה רויות, החל מלגור בדירה בעצמו, להשתמש בה כדירת נופש, להשכיר אותה בעצמו עם או בלי שירותי המלון, ועד השקעה פאסיבית שבה המלון משכיר עבורו ומטפל עבורו בכל האלמנטים. בכך מובטח שהפרויקט לא יהפוך לשכונת עוני, בניגוד למתחמי דירות נופש אחרים.

כראל לא חושש מהתנודתיות בענף. לדבריו, “אני חושב שהיום יותר מאי פעם יש יציבות בענף התיירות, ולא רק יציבות, אלא אפילו אופטימיות יתרה. אנחנו בחורף ויש כאן שיא של תיירות. בעובדה יש 60 נחיתות בשבוע. כששדה התעופה הבינלאומי ייפתח, אני מניח שהכמויות יוכפלו משנה לשנה. השדה הוא מנוע צמיחה בלתי רגיל וכבר עכשיו אני יודע שיש תוכניות לבניית בתי מלון נוספים – מה שלא קרה פה זה 15 שנה. זה הזמן להשקיע באילת. אני קורא ליזמים, אני קורא למשקיעים פרטיים – זה המקום הכי טוב להשה קיע בארץ. לא לחפש את ההשקעה והתשואות בחו”ל, אין מה לחפש שם – הכל נמצא פה מולנו בים האדום”.