פרופיל חברה

קבוצת כראל החזקות מתמחה בייזום, הקמה וניהול מתחמי נדל”ן, איתור ורכישת קרקעות בעלות פוטנציאל ומובילה את ענף המסעדנות באילת משנת 1994. קבוצת כראל נוסדה בשנת 2001 ומנהלת כיום נכסים מניבים בבעלותה בשטח כולל של יותר מ-5,000 מ”ר באילת ובתל אביב.

חברת ניהול הנכסים מקבוצת כראל החזקות מתמחה באיתור נכסים בעלי פוטנציאל, בנייתם והשבחתם לנכסים מניבים, בין השוכרים: רשת מוצצים, רשת האופנה G&M, נגב קרמיקה ועוד.

הקבוצה מחזיקה בעתודות קרקע באזור התעשייה של אילת ופועלת בימים אלו לשינוי ייעודן על פי תכנית המתאר העירונית, הנמצאת בשלב מתקדם בוועדה המחוזית. שטחים אלו צפויים ליהנות מהשבחה משמעותית בשנים הקרובות בעקבות פינוי שדה התעופה והרחבת מתחמי המסחר והמגורים באזור. כבר כיום שוקדת קבוצת כראל על הכנת תב”ע מעודכנת לאותן קרקעות ובמסגרת זו מתוכננים בניית מגורים, משרדים ומתחמי מסחר משמעותיים, שיהיו חלק מהלב החדש של העיר אילת.

נכס מניב משמעותי נוסף שמחזיקה קבוצת כראל הוא בניין לשימור במתחם שרונה בתל אביב. בשנת 2013 רכשה קבוצת כראל מחברת גינדי השקעות נכס לשימור במתחם שרונה במרכז תל אביב בהשקעה של 20 מיליון שקלים. מדובר בבניין טמפלרים ששופץ ועבר תהליך של שימור בהשקעה של יותר מ-4 מיליון שקל. הבניין, שהיה בעברו משרד האוצר הראשון של מדינת ישראל ולימים משרדם של גולדה מאיר, יצחק רבין ושמעון פרס משמש כיום כמרכז החדשנות של חברת Samsung Next, שהיא זרוע ההשקעות של ענקית הטכנולוגיה Samsung המשקיעה ביזמים ישראליים המפתחים טכנולוגיות חדשניות. חברת טכנולוגיה נוספת השוכרת שטחים במבנה היא חברת Kik הקנדית המפעילה אפליקציית מסרים בעלת אותו שם

מלון ראשון באילת אחרי 15 שנה

קבוצת כראל שמה לה כיעד אסטרטגי להשקיע ולפתח את אילת בתחומי הנדל”ן והתיירות. בשנים הקרובות אילת צפויה לעבור מהפכה – פינוי שדה התעופה, אישור תכנית המתאר והחתימה על הסכם הגג צפויים להוסיף לעיר אלפי דירות חדשות ומתחמי תעסוקה ומסחר. נוסף על כך, פתיחת שדה התעופה החדש מצפון לאילת ועידוד חברות התעופה לנחות בעיר מביא איתו קהל יעד חדש לישראל בכלל ולאילת בפרט. ביקושים חדשים אלו מצריכים בניית חדרי מלון חדשים בעיר.

מתוך זיהוי מגמה זו, קבוצת כראל בראשות אבי כראל, רכשה לאחרונה עתודת קרקע של 15 דונם בסמוך לשדה התעופה במרכז אילת מבעלי קרקע פרטיים תמורת כ-40 מיליון שקל. על פי התכנון, הקבוצה תשקיע כ-250 מיליון שקלים בהקמת מתחם הוליסטי ייחודי הכולל מלונאות, מגורים ומתחם בילויים.

הפרוייקט ממוקם בצמוד לשדה התעופה הצפוי להתפנות בחודשים הקרובים, בין מסעדת קאזה דו ברזיל – הנמצאת בבעלות כראל, תחנת המשטרה של העיר אילת וכביש הערבה. מדובר בעתודת קרקע המאפשרת בנייה למגורים בשטח של 17,550 מ”ר בצפיפות של 20 יח”ד לדונם, שטחי מלונאות בהיקף של 12,425 מ”ר ו-2,190 מ”ר שטחי מסחר.

קבוצת כראל רואה את עצמה כגורם משמעותי בהתפתחותה העתידית של אילת, עיר שנמצאת בנקודת פריצה משמעותית, אפילו היסטורית.

קבוצת כראל מביטה אל האופק ומסמנת יעדים חשובים להתפתחותה העסקית בעשור הקרוב.

התחדשות עירונית ענקית באילת

קבוצת כראל החזקות מקדמת בימים אלו מספר פרויקטים למגורים בעיר הדרומית, כאשר המשמעותי שבהם היא תכנית פינוי בינוי בשכונת יעלים במרכז העיר. מדובר בפרויקט הכולל פינוי של כ- 149 יח”ד בשכונה וותיקה הכוללת בניינים שנבנו בתקופת הקמת העיר בשנות ה-50. במקום יחידות הדיור המתפנות תבנה הקבוצה 1,184 יח”ד וכן מבני חינוך וציבור שיתפרסו על מספר מתחמים.

התכנית זוכה לעידודה של עיריית אילת ואף עברה אישור מקדמי בוועדה המחוזית דרום. זו גם הפעם הראשונה שיזם באילת צפוי ליהנות מהתכנית לקרקע משלימה, אותה מקדמת רשות מקרקעי ישראל במטרה לעודד יזמים לבצע תכניות התחדשות עירונית בפריפריה.

מוביל את סצנת האוכל באילת

אבי כראל נולד בנהריה הגיע לאילת לפני כעשרים וחמש שנים, לאחר לימודי תעשיה וניהול במטרה לפתוח סניף של רשת “ניו-יורק ניו-יורק”. למרות הקשיים בענף המסעדנות בישראל והאתגרים בניהול עסקי מזון בעיר הדרומית בישראל, כראל הקים אימפריה קולינארית המעסיקה כיום 120 עובדים, רבים מהם בני אילת. הוא החל את דרכו העצמאית במסעדת “טקסס גריל” ולאחר מכן הקים את “בוסטון” המיתולוגית. ב 15 השנים האחרונות כראל מחזיק בבעלותו את מסעדת “קאזה דו ברזיל” המתמחה בהגשת בשרים בסגנון ברזילאי ובשנת 2010 פתח גם את “מיקה”, מסעדת סושי על חוף ימה של אילת.

ביו טכנולוגיה – חברת MitralCord

קבוצת כראל היא בין המייסדים של חברת מיטרל קורד בשותפות עם היזמים יגאל ואלון קושניר העוסקת בפיתוח של מוצרים לתיקון מסתמים ללב בשיתוף עם ביה”ח איכילוב חברה שנמצאת בחזית הטכנולוגיה הקרדיולוגית.

צרו קשר עם צוות “קבוצת כראל” ונשמח לחזור אליכם בהקדם האפשרי